Szkoła pamięta

Udział w tej ogólnopolskiej akcji stał się już tradycją naszej szkoły. W jej ramach klasa 6 odwiedziła i zapaliła znicze w lokalnych miejscach pamięci: przy pomniku poświęconym poległym w czasie II wojny światowej i w 1933r. oraz przy dębie katyńskim kpt. Franciszka Gwizdaka. Klasy 1-5 wykonały prace plastyczne nt. polskiej tradycji świąt zadusznych. Powstały z nich ciekawe wystawy klasowe. Starsze klasy 7a, 7b i 8 zaplanowały wycieczkę patriotyczną do Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Cała szkoła podstawowa wzięła również udział w akcji zbierania biało-czerwonych zniczy ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA organizowanej przez TVP Rzeszów. Znicze trafiły do Polaków mieszkających na Ukrainie, którzy opiekują się grobami naszych rodaków.

Iwona Dziągwa