Szkoła z pasją!

W piątek, 29 kwietnia, po raz drugi zawitali do naszej szkoły organizatorzy projektu: „Szkoła z pasją”. Więcej o projekcie pisaliśmy w roku ubiegłym. O ile w pierwszej jego edycji gwiazdami byli: Paweł „DAZZLE” Kidoń, pierwszy europejczyk, pierwszy Polak, w słynnej drużynie Harlem Globetrotters i Grzegorz Pittner, o tyle tym razem, show dał sam twórca tego projektu – Krystian Herba.
Krystiana Herby przedstawiać więcej nie trzeba. Dość powiedzieć, że sportowiec rodem z Rzeszowa, specjalizujący się w trialu rowerowym, jest posiadaczem 6 Rekordów Guinnessa i ma na koncie, zdobytych na rowerze, 18 drapaczy chmur. Uczestniczył również dwukrotnie w popularnym telewizyjnym show – Mam Talent.
Młodzież naszej szkoły miała już wcześniej próbkę talentu trialowca. Tym razem dał on pełny popis swoich umiejętność, na sali gimnastycznej, którą zamieniono na czas pokazu w rowerowy parkour. Wykonywane tricki i jazda z pogranicza sztuki cyrkowej została doceniona gromkimi brawami wszystkich zebranych.
Tradycyjnie, na końcu spotkania, uczniowie, mogli robić sobie z gośćmi zdjęcia i otrzymali pamiątkowe plakaty Krystiana wraz z jego autografem. A kolejne spotkanie i ponowne emocje w ramach „Szkoły z pasją” już niebawem…

Krzysztof Śmiechowski