„Tydzień Matematyki” w klasach I-III

Wszystkim znana jest maksyma, iż „Matematyka jest królową nauk” oraz fakt, że przysparza ona wielu problemów uczniom na wszystkich etapach edukacyjnych. Natomiast jedna z zasad efektywnego uczenia się, mówi że „chętniej i szybciej uczymy się tego co lubimy, tego co jest nam bliskie”.
Uczniowie klas młodszych naszej szkoły kolejny rok biorą udział w szeregu dodatkowych działaniach, które pomagają nabyć i ukształtować podstawowe umiejętności matematyczne. W dniach od 27 lutego do 3 marca  uczestniczyli w „Tygodniu Matematyki” w ramach realizowanej w tych oddziałach innowacji pedagogicznej „Lubię matematykę”, której głównym założeniem jest właśnie „polubienie matematyki”.
Każdego dnia uczniowie wybranych klas w pracowni komputerowej wykonywali różnorodne zadania, ćwiczenia i testy, rozwiązywali łamigłówki matematyczne, quizy na platformach edukacyjnych, utrwalając i doskonaląc w ten sposób biegłość w liczeniu i umiejętności praktyczne.
Ponadto na każdy dzień zaplanowane były różnorodne dodatkowe zajęcia – m.in. uczniowie nauczyli się „Piosenki o matematyce”, wykonali prace plastyczne na temat „Świat matematyki”, obejrzeli filmiki o wybitnie uzdolnionych matematycznie dzieciach. Na podsumowanie tygodnia w każdej klasie wyłonieni zostali „mistrzowie rachowania”:

Klasa I A – Poźniak Michalina

Klasa I B – Fuglewicz Kacper

Klasa II – Tomasz Chmaj

Klasa III – Bury Nikodem

Gratulujemy!

Przeprowadzony dodatkowy cykl zajęć cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Zaproponowane formy i metody pracy sprzyjały aktywności każdego dziecka, umożliwiały pracę we własnym tempie i naukę poprzez dobrą zabawę.

Wychowawczynie klas I – III