Tydzień matematyki w klasach młodszych

W dniach od 31 stycznia do 4 lutego uczniowie naszej szkoły, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Lubię matematykę” w klasach I – III, uczestniczyli w „Tygodniu matematyki”. Każdego dnia uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania, ćwiczenia, zagadki i łamigłówki matematyczne. Codziennie w pracowni komputerowej wykonywali zadania i testy na platformach edukacyjnych, utrwalając i doskonaląc w ten sposób biegłość w liczeniu, rozwijając logiczne myślenie i umiejętności praktyczne. Przeprowadzony cykl zajęć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Zaproponowane formy i metody pracy sprzyjały aktywności każdego dziecka, umożliwiały pracę we własnym tempie, podnosiły samoocenę i wzmacniały poczucie wartości. Uzyskiwanie od razu, po ukończeniu ćwiczenia informacji zwrotnej o ilości poprawnie wykonanych zadań motywowały i mobilizowały wszystkich do jeszcze większego wysiłku.

Anna Mitał
Grażyna Wolanik