Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/22

1 września 2021 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/22. Pewnie wielu uczniów z żalem pożegnało wakacje, ale jednocześnie powróciło do szkoły z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

Uroczystość szkolną poprzedziła Msza św. sprawowana pod przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Pociaska w intencji całej społeczności szkolnej.

O godzinie 10.00 miała miejsce nietypowa, bo w obecności tylko kilku klas, ze względu na panujące warunki epidemiologiczne, akademia inaugurująca nowy rok szkolny. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego i hymnu szkoły. Następnie Pani Dyrektor Renata Poźniak powitała zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców dzieci klas pierwszych, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie akademii wystąpili uczniowie kl. III i zaprezentowali słowno- muzyczny program artystyczny „Witaj szkoło, oto wracamy!”, w czasie którego w szczególny sposób powitali uczniów klasy pierwszej, wręczając im baloniki, co wywołało uśmiech na twarzach przestraszonych nieco pierwszoklasistów.

Wszystkie klasy spotkały się w tym dniu w swoich salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy.

Mitał Anna