V audycja muzyczna

W dniu 19.02.2024r. po raz kolejny zawitali do nas muzycy z Mobilnej Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem tematem przewodnim repertuaru była Miłość w muzyce klasycznej. To właśnie język miłości jest tym, który jest zrozumiały dla wszystkich ludzi na całym świecie w jednakowy sposób. W związku z tym, ludzie od zarania dziejów wykorzystują muzykę do wyrażania swoich uczuć oraz emocji. Tak również było w przypadku wybitnych polskich kompozytorów Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Uczniowie usłyszeli ich nastrojowe utwory. Mieli również okazję po raz pierwszy wysłuchać pięknych arii w wykonaniu solisty. Poznali rodzaje głosów męskich i żeńskich. Przez chwilę przenieśli się do prawdziwej opery. Wszyscy byli zachwyceni brzmieniem prezentowanych arii.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej