Wizyta przedstawiciela Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

W naszym przedszkolu gościliśmy pana Jakuba Lecha. Przedstawiciela Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Rzeszowie oraz członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Podleśnej.  W trakcie pogadanki mundurowy przybliżył dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwrócił uwagę na to, że strażacy biorą udział w różnych niebezpiecznych interwencjach, które wymagają ogromnej odwagi. Ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów ale również na udzielaniu pomocy podczas powodzi czy wypadków samochodowych.  Pan Jakub przekazał małym słuchaczom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania podczas pożaru i innych zagrożeń. Przedszkolaki poznały także sprzęt jakim dysponują strażacy w czasie wykonywanej służby. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm oraz jakże ciężkie umundurowanie strażackie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Na zakończenie dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych i przypomniały okoliczności w jakich mogą wezwać straż pożarną. Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi za miłą wizytę i bardzo atrakcyjne zajęcia.