Wrzesień w świetlicy

Witamy wszystkich Świetliczaków w nowym roku szkolnym.

We wrześniu do naszej świetlicowej gromadki dołączyły dzieci z dwóch klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Dlatego w pierwszych tygodniach otoczono je szczególną uwagą. Nasze działania skierowane były na pomoc w zaadaptowaniu się w grupie świetlicowej. Zorganizowaliśmy wiele zajęć integracyjnych, aby pomóc najmłodszym dzieciom dobrze się poczuć w nowym miejscu i nowej grupie. Jak zawsze w naszej świetlicy odbyło się wiele ciekawych i zróżnicowanych zajęć. Skorzystaliśmy również z pięknej wrześniowej pogody na początku miesiąca spędzając czas na świeżym powietrzu.

W tym roku szkolnym w świetlicy szkolnej będzie realizowana innowacja “Elementy integracji sensorycznej na zajęciach świetlicy szkolnej”, w której udział weźmie grupa uczniów z klasy 1b i 1a.

Gabriela Wardęga