XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 07.10.2022 r.

W tym roku wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta miała na celu propagowanie wśród uczniów niecodziennej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz utrwalanie tabliczki mnożenia w przyjemny i wesoły sposób.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z materiałami przygotowanymi przez organizatorów akcji: labirynt, dorysowanie połowy sowy w klasach 2 i 3, sowa z tablicą w klasie 4 oraz „Pomóż sowie dotrzeć do kart” w klasach 5 i 6.Chętni uczniowie wykonali z papieru „Sówkę 3D”, uważaną za symbol całej akcji. Zadanie to spotkało się z entuzjazmem uczniów wszystkich klas.

Uczniowie mieli też możliwość sprawdzenia swojego refleksu i spostrzegawczości, rozwiązując matematyczne „Łamigłówki”.

W klasach 2-8 szkoły podstawowej zostały zorganizowane egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia, w czasie których zostali wyłonieni „Klasowi Eksperci”. To oni „walczyli” następnie w szkolnym konkursie o tytuł „Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

A oto nasi Szkolni Mistrzowie, którym serdecznie gratulujemy:

klasa II:
1. Tomasz Chmaj
2. Mateusz Ryznar
3. Artur Lech

klasa 3:
1. Nikodem Bury
2. Patryk Cyrnek
3. Joanna Kilian
4. Daria Świątek
5. Szymon Kozik

klasy 4 – 8:
1. Antoni Berkowicz kl. 7
2. Julian Kud kl. 8b
3. Dominik Smela kl. 5

W finale uczestniczyli również pozostali zwycięzcy klasowych eliminacji z klas 4-8:
Julia Kot kl. 4
Dominika Gajda kl. 4
Dominik Mazur kl. 4
Mateusz Urban kl. 5
Michał Gajda kl. 6
Miłosz Żyła kl. 6
Roksana Dróżdż kl. 8a
Laura Bogusz kl. 8a

Wszystkim uczestnikom finału oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Justyna Kus-Buć
Katarzyna Piotrowska