XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej

6 czerwca 2024 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w XVIII Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Katedrze na Wawelu. Były to wyjątkowe obchody 650-lecia urodzin św. Jadwigi Królowej. To wydarzenie jednoczy uczniów, nauczycieli i sympatyków szkół noszących imię tej wielkiej królowej, ukazując jej dziedzictwo jako inspirację dla młodego pokolenia. Święta Jadwiga Królowa to postać, która zasłynęła nie tylko jako władczyni, ale również jako osoba głęboko religijna i zaangażowana w sprawy społeczne. Jej działalność charytatywna i troska o edukację były fundamentem, na którym opierały się jej rządy. Dlatego też, zjazd szkół noszących jej imię, jest nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do refleksji nad wartościami, które były tak ważne dla królowej Jadwigi, ich znaczeniem we współczesnym świecie.
W trakcie zjazdu zaplanowano Mszę św. oraz liczne atrakcje, które miały na celu umocnienie więzi między uczestnikami spotkania.

R. Poźniak
G. Wardęga
S. Kozdroń