Dzień Ziemi

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia  Ziemi. Uczniowie klasy II zaśpiewali „Piosenkę o lesie” a uczniowie  klasy V przygotowali wraz z opiekunami przedstawienie.  W jednej ze scen można było zobaczyć chłopców, którzy wybrali się na wycieczkę.  Wędrowali oni przez las, łamali  gałęzie i straszyli żyjące w nim zwierzęta. Oprócz tego bardzo w nim naśmiecili. Nie spodziewali się, że podczas lekcji wybiorą się ponownie na spacer w to samo miejsce. Wtedy zobaczyli, jak wygląda las po ich wizycie. I tu z pomocą przyszedł pan leśniczy, dzięki któremu  naprawili swoje błędy.

Po występie odbył się pokaz mody wiosenno – ekologicznej prowadzony przez uczennicę klasy ósmej Aleksandrę Drzał. Uczniowie zaprezentowali się w ekologicznych, zaprojektowanych z odpadów strojach, które pięknie prezentowały się na wybiegu.

Dzień Ziemi poprzedziły liczne akcje i konkursy. Wzięliśmy udział w Gminnym Sprzątaniu Świata. Został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Segregujemy odpady”, w którym uczniowie wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym. Wystawa pokonkursowa znajduje się na dolnym korytarzu szkolnym  przy sali 11. W dalszym ciągu trwa konkurs „Łowcy baterii”.

Pamiętajmy, aby dbać o naszą matkę – Ziemię cały rok a nie tylko od święta! Od jej kondycji zależy nasze życie i zdrowie. Segregujmy odpady, oszczędzajmy zasoby naturalne, sadźmy drzewa. Nasze codzienne, drobne działania sprawią, że środowisko naturalne będzie w dobrej formie :).

Małgorzata Proskura – Buczak
Dariusz Czyjt