Półkolonia w ZS w Wólce Podleśnej – dzień 3

DZIEŃ TRZECI

„Wybrać zawód- trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”

Trzeci dzień półkolonii upłynął nam również bardzo ciekawie. Po powitaniu dzieci
i zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Podleśnej. Celem naszego wyjścia było poznanie zawodu strażaka. Dzieci mogły
z bliska zobaczyć sprzęt, z jakiego na co dzień podczas akcji ratunkowych korzystają strażacy, usiąść za kierownicą samochodu pożarniczego, jak i również przymierzyć strażackie ubranie specjalne. Po spotkaniu wróciliśmy do szkoły na obiad. Dzieci zostały również zapoznane z Rumikub – ideą gry i zasadami. W tym dniu również zostało zorganizowane ognisko. Dzieci  pod czujnym okiem opiekunów upiekły kiełbaski. Czas spędzony na świeżym powietrzu urozmaiciliśmy zajęciami plastycznymi m. in.  malowaniem na folii wymarzonego zawodu a także zajęciami muzyczno-ruchowymi.