Półkolonia w ZS w Wólce Podleśnej – dzień 2

DZIEŃ DRUGI

„Od ziarna do bochenka”

Wtorkowy dzień rozpoczęliśmy od śniadania. Po zjedzonym posiłku wyruszyliśmy autokarem do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Na miejscu odbyliśmy spacer zaprzęgiem konnym – bryczkami po okolicy. Pogoda nam dopisywała a dobre humory, ani na chwilę nie opuszczały dzieci. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, które były  połączone z pokazem tradycyjnego wypieku chleba. Dzieci były zachwycone i z radością oczekiwały, kiedy otrzymają własnoręcznie zrobiony chleb. W czasie, kiedy nasze chleby piekły się
w piecu, my zwiedziliśmy ośrodek jeździecki wraz z indywidualną przejażdżką konną na maneżu (pod okiem instruktora). Następnie był czas na obiad. Po zjedzonym posiłku dzieci korzystały z placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. Uśmiechy nie schodziły nam z ust. Około godz. 15.30 wróciliśmy do szkoły i dzieci zostały odebrane przez rodziców.