Półkolonia w ZS w Wólce Podleśnej – dzień 1

W dniach 24 czerwca 2024r. – 28 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wólce Podleśnej odbyła się półkolonia letnia, w której uczestniczyło 45 uczniów naszej szkoły.

Program zajęć wakacyjnych będzie zróżnicowany i dostosowany do potrzeb i zainteresowań dzieci. Zajęcia zaczynały się o godzinie 8:00, a kończyły o godzinie 15:00.

 

DZIEŃ PIERWSZY

„ Historia zapisana w drzewach”- Park zamkowy w Łańcucie

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczął się od zbiórki uczestników wraz z rodzicami, przedstawienie planu zajęć, omówienie spraw dotyczących zajęć, przydział opiekunów, podział na grupy oraz  zapoznanie z programem i regulaminami. Pogadanka na temat norm
i zasad zachowania na półkolonii (BHP). Po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem do Łańcuta na seans filmowy w Miejskim Domu Kultury. Dzieci obejrzały film pt. „O Yeti”. Po seansie zwiedziliśmy Muzeum – wybrane miejsca – Storczykarnię a także Ujeżdżalnię. W szklarni wystawowej podziwialiśmy wiele rodzajów i gatunków storczyków. Dziesiątki zgromadzonych kwiatów wzbudziły zachwyt u dzieci. Następnie odbyliśmy spacer po parku. Po tak intensywnie spędzonym czasie nadszedł czas na posiłek. Udaliśmy się do pobliskiej pizzerii a następnie na lody. Dzieci były zachwycone.

Około godz. 14:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Dzieci zostały odebrane przez swoich rodziców. Wrażeniom nie było końca.