Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej

Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej organizowany przez Szkołę Podstawową im. bpa. Wojciecha Tomaki w Trzebownisku w bieżącym roku szkolnym miał nieco inną formę dostosowaną do zaistniałej sytuacji tzn. zamiast występu na żywo należało przesłać nagranie wiersza lub piosenki. Tematem przewodnim były słowa:  “Chwalę Ciebie Panie…”. To wysławianie Boga związane było z dziękczynieniem za pontyfikat św. Jana Pawła II i taka też miała być tematyka prezentowanych utworów.

Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Orłoś z kl. IV i Mateusz Bońkowski – kl.VI. W kategorii piosenka kl. IV-VI  pięknym śpiewem “Barki” wraz z własnym akompaniamentem skrzypiec Magdalena oczarowała jury i wywalczyła I miejsce. Natomiast Mateusz zaprezentował utwór “W tę piękną noc”. Wnikliwa interpretacja wydarzeń, które doprowadziły do historycznego już “Habemus Papam” w dniu 16 października 1978 roku, a po kilkudziesięciu latach  do pamiętnej kwietniowej nocy – 2 kwietnia 2005 roku oraz piękna  recytacja  zaowocowały III miejscem w  kategorii wiersz kl.IV-VI. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 czerwca.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Kozłowska