IV Spotkanie z muzyką

W rytmach samby

Wraz z nadejściem nowego roku, 8 stycznia po raz kolejny odwiedzili szkołę muzycy z Filharmonii Podkarpackiej z nowym repertuarem.
W związku z tym, że styczeń to czas karnawału, tematem przewodnim były rytmy tańca samby, pochodzącego wprost z gorącej Brazylii. To tam, w Rio de Jareiro odbywa się najsłynniejszy karnawał na świecie.
Podczas audycji uczniowie dowiedzieli się gdzie powstała samba, jakie jest jej znaczenie, a także poznali różne rodzaje tego intrygującego i niezwykłego tańca. Nieodzowne również było poznanie instrumentów, które podczas tego najsłynniejszego brazylijskiego karnawału odgrywają bardzo ważną rolę. Uczniowie brali czynny udział w spotkaniu, chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania oraz klaskali w rytm przygotowanej muzyki.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej