Konstytucja pędzlem malowana

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przypadała w 2021 roku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłosiła Powiatowy Konkurs Plastyczny „Konstytucja 3 Maja – jej dziedzictwo i znaczenie dla Polski”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starosty Rzeszowskiego.
Jego celem, jak czytamy w regulaminie konkursu „jest upowszechnienie wiedzy historycznej dotyczącej uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także jej znaczenia dla Polski i Europy. Umożliwienie doskonalenia zdolności plastycznych oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. Propagowanie treści patriotycznych poprzez twórczość plastyczną dzieci i młodzieży. Ponadto jego intencją jest rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży, popularyzacja bibliotek samorządowych i społeczności lokalnych”.
Konkurs odbywał się w trzech grupach wiekowych, w dwóch etapach – eliminacje gminne i finał konkursu. Odpowiadając na zaproszenie organizatora, w szranki zmagań historyczno – plastycznych stanęła nasza koleżanka z kl. VIII – Aleksandra Ciupak przesyłając swą pracę konkursową do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebownisku Filia w Łukawcu. Podjęty trud okazał się owocny gdyż w finale konkursu praca Oli została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii klas VII-VIII Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swych zdolności i zainteresowań.

Agata Kozłowska