Listopad u świetlików

Listopad był dla wszystkich grup świetlicowych czasem jak zawsze bardzo aktywnym i twórczym. Dopisywała piękna pogoda w tym miesiącu, dlatego dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i placu zabaw. Malowanie, rysowanie, wycinanie, wyklejanie to świetnie spędzony czas na kształtowaniu motoryki małej oraz rozwijaniu uzdolnień plastycznych. Wprowadzone filmowe piątki, to możliwość obejrzenia ulubionych przez siebie filmów, bajek, kreskówek lub animacji w gronie rówieśników.
Nie zapomnieliśmy również o świętach, które wypadały w tym miesiącu. Dzień Wszystkich Świętych skłonił nas do refleksji wspomnień i rozmów na temat naszych najbliższych, którzy odeszli, natomiast w Święto Niepodległości wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce narodowej. Mówiliśmy o symbolach narodowych oraz o historii naszego Mazurka Dąbrowskiego. W tym miesiącu obchodziliśmy również Światowy Dzień Życzliwości, którego symbolem jest żółty kolor. Dzieciaki ubrały się w żółte koszulki i otrzymały kwaśną cytrynkę na wesołą minkę od Samorządu Uczniowskiego oraz wesoły cytat lub myśl na dobry początek dnia. Kolejną atrakcją dla naszych Świetlików był dzień z Myszką Miki, bohaterką bajek Disneya. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w atrybuty wesołej myszki, obejrzały wybraną bajkę z główną bohaterką w roli głównej, wykonały prace plastyczną. Było wesoło i bajkowo.
Czekamy na grudzień, kolejny miesiąc który zapowiada się mnóstwem atrakcji i niespodzianek.

Agnieszka Możdżeń
Anna Bester