Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon”

W dniu 14 listopada uczniowie klasy 2a, 2b i 3 przystąpili do jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”.
Konkurs przedmiotowy Leon z matematyki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwijania nawyku twórczego i logicznego myślenia. Jest on sposobem na rozbudzenie motywacji do pogłębiania matematycznej wiedzy oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie.
W teście, z którym zmierzyły się dzieci pojawiły się ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe. Olimpiada matematyczna dla szkół podstawowych ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi.
Na wyniki konkursu uczniowie muszą jeszcze cierpliwie poczekać.

Mitał Anna
Możdżeń Agnieszka
Wolanik Grażyna