Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

W poniedziałek, 14 listopada 2022r, uczniowie klas pierwszych zawitali w gościnne progi biblioteki szkolnej. Tutaj czekała na nie miła niespodzianka przygotowana przez starsze koleżanki z kl.VI – krótki program artystyczny, który pozwolił pierwszakom „przenieść się” do krainy wróżek, krasnali i innych bajkowych postaci. Nie zabrakło również „królowej” tego magicznego świata czyli Książki. To ona zapoznała przyszłych czytelników z oczekiwaniami książek, jak na przykład: ich poszanowanie, naprawienie jeśli zajdzie taka potrzeba, używanie zakładki podczas czytania, dotrzymywanie terminów bibliotecznych. Przed złożeniem ślubowania czytelnika uczniowie klas pierwszych musieli jeszcze rozwiązać, przygotowane przez krasnoludki, zagadki. By tego dokonać trzeba było wykazać się znajomością postaci z bajek i baśni. Ten swoisty „egzamin” zarówno uczniowie kl. IA jak i IB zdali celująco, więc zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Nie mniejsze emocje towarzyszyły dalszej części spotkania gdyż każdy z obecnych mógł po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książeczkę. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładki do książek – dar od Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa.
Aby poczuć nastrój towarzyszący nam podczas Pasowania na czytelnika zapraszamy na fotorelację z pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej.

Klasa IA
Klasa IB