Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca, czyli Pierwszy Dzień Wiosny – to wyjątkowy czas. Rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dzień zrównuje się z nocą, która staje się coraz krótsza. Ten, kto jest dobrym obserwatorem, zobaczy, usłyszy i poczuje wiosnę. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.
Uczniowie często nazywają ten dzień „Dniem Wagarowicza” i najchętniej uciekliby właśnie wtedy ze szkoły. Aby tego uniknąć, warto więc przygotować coś fajnego, aby miło i sympatycznie spędzić ten czas w szkole i jak najlepiej powitać tę wspaniałą porę roku.
W tym dniu uczniowie ubrani byli na zielono. Podczas przerw na korytarzu rozchodziły się przyjemne dźwięki muzyki. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował Wiosenny Pokaz Talentów. Uczniowie wszystkich klas mogli zaprezentować przed społecznością szkolną swoje zdolności, umiejętności i pasje w różnych dziedzinach. Na koniec pokazu uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, słodkimi niespodziankami oraz gromkimi brawami.
Mamy nadzieję, że ta inicjatywa stanie się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać utalentowanych uczniów naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich uzdolnień.

Justyna Źrałka
Józef Durlak