Poznajemy zawody – spotkanie z lekarzem weterynarii

24 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z lekarką weterynarii, mamą jednej z uczennic klasy III, panią E. Bogusz. Pani weterynarz w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Wybrani uczniowie, praktycznie, z użyciem narzędzi lekarskich, osłuchali serce, sprawdzili stan gardła i uszu psa, którego przywiozła ze sobą Pani Bogusz. Najciekawszym doświadczeniem dla dzieci było „przeprowadzenie operacji – zszycia rany” przez 5 „lekarzy – uczniów” na pluszaku, z użyciem profesjonalnego sprzętu medycznego. Na zakończenie uczniowie pożegnali się z czarnym  7-miesięcznym pudlem miniaturką.
Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni spotkaniem. Mamy nadzieję, że niektórzy rozbudzili w sobie chęć pracy ze zwierzętami i w przyszłości wybiorą właśnie zawód lekarza weterynarii. Dzieci z ogromną czułością i troską opowiadały o swoich pupilach, z ich wypowiedzi wynika, że prawie każde ma w swoim domu jakieś zwierzątko.

Grażyna Wolanik