Wycieczka klas 1-3

W dniu 20 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Skansen w Kolbuszowej to miejsce magiczne i tętniące życiem. Uczniowie zwiedzając skansen, przenieśli się na malowniczą wieś lasowiacką i rzeszowską z przełomu XIX i XX w. Dzieci z zaciekawieniem oglądały drewnianą architekturę oraz aranżacje wnętrz oraz słuchały opowieści przewodnika o historii mieszkających w nich niegdyś ludzi. Odbyli niecodzienną lekcję o przeszłości, poznali świat, którego już nie ma, a także poznali mnóstwo starych przedmiotów, których używali praojcowie.
Uczniowie wzięli również udział w zajęciach warsztatowych. Klasa 2 poznała cele, sposoby, okoliczności oraz różne techniki wykonywania kwiatów z bibuły. Następnie każdy uczeń własnoręcznie wykonał jedną ozdobę. Klasy 1 i 3 uczestniczyły w warsztatach garncarskich. Uczniowie zapoznali się z pracownią garncarską, dowiedzieli się, jak działa koło garncarskie, jakie funkcje pełniły różnorodne naczynia gliniane oraz jak je dekorowano. Każdy z uczniów samodzielnie utoczył na kole garncarskim swoje naczynie.
W czasie wizyty w Muzeum Bombek Choinkowych uczniowie zwiedzali wystawy bombek i poznawali historię ich powstania. Odbyli wizytę w dmuchalni oraz dekoratorni baniek.
Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach, w czasie których każdy ozdobił swoją bombkę choinkową.
Była to wycieczka pełna niesamowitych wrażeń, uczestnicy zmęczeni lecz zadowoleni wrócili w dobrych humorach do domów.

Mitał Anna
Wolanik Grażyna