Angielski jest fun – tastyczny! – marzec 2024

Lekcja kulturowa z okazji Dnia św. Patryka przeprowadzona w ramach innowacji Angielski jest fun-tastyczny była niezwykle ekscytującym i edukacyjnym doświadczeniem dla uczniów. Lekcja rozpoczęła się od wprowadzenia dzieci w kontekst tego irlandzkiego święta, wyjaśniając znaczenie oraz tradycje z nim związane. Następnie uczniowie zostali zapoznani z podstawowym słownictwem związanym ze świętem św. Patryka, takim jak shamrock (koniczyna), leprechaun (skrzat), czy pot of gold (garnek złota).

Po zapoznaniu się z nowymi słowami uczniowie mieli możliwość zaangażowania się w różnorodne aktywności. Zostały przygotowane tematyczne puzzle, na których dzieci mogły ułożyć obrazki związane ze świętem św. Patryka. To nie tylko rozwijało umiejętności logicznego myślenia, ale też umożliwiło im lepsze zrozumienie kultury irlandzkiej.

Dzieci miały również okazję wyrazić swoją kreatywność poprzez rysowanie motywów związanych ze świętem św. Patryka.

Cała lekcja była pełna interakcji i zabawy co sprawiło, że dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Oprócz zdobywania nowej wiedzy, lekcja ta także promowała tolerancję kulturową oraz otwarcie na światowy dziedzictwo i tradycje. Dzieci miały okazję nie tylko uczyć się, ale też cieszyć się procesem poznawania nowych rzeczy.