Deutsch-Challange

W tym roku szkolnym został zorganizowany w naszej szkole turniej z języka niemieckiego. Zadanie uczniów w ostatnim tegorocznym konkursie polegało na napisaniu tekstu, zaczynającego się od słów “Ich mag Deutsch, denn..”- “Lubię język niemiecki, bo…”. Uczniowie klasy IV zamiast pisania całych zdań wypisywali przymiotniki, opisujące język niemiecki.

Uczestnicy konkursu podkreślali, że język niemiecki jest logiczny, dzięki czemu jest niezbyt trudny w nauce, nie jest nudny, jest oryginalny, przyjemny, czasem zabawny i łatwy w zrozumieniu. Dobrą motywacją do nauki jest rodzina i przyjaciele w Niemczech, fakt, że język przydaje się do komunikacji również w innych krajach np. Szwajcarii, Austrii, Belgii i Holandii, znajomość niemieckiego daje możliwość rozwoju w życiu prywatnym i przyszłym życiu zawodowym, można go również wykorzystać podczas wakacyjnych wyjazdów. Poza tym Robert Lewandowski mówi po niemiecku, więc i my możemy! Dodatkowo uczestnicy konkursu podkreślali, że bardzo lubią lekcje tego języka. Wielu z nich fascynuje też niemiecka kultura; niemieckie filmy i melodyjne piosenki, a także niemieckie pyszne jedzenie, a dzięki znajomości języka możemy korzystać z oryginalnych przepisów na pyszności z tego kraju!

To jedynie część wspaniałych wypowiedzi uczniów. Świadczą one o tym, że niezależnie od zajętego w konkursie miejsca, wszyscy wygrywamy, zdobywając kolejną ważną kompetencję. W galerii można obejrzeć prace konkursowe.

A oto nasi laureaci:

I miejsce: Lidia Wiercioch z klasy VIII B

II miejsce: Lena Wisz z klasy IV

III miejsce: Nataniel Ryznar z klasy VI A

Wyróżnienia: Aleksandra Iżak z klasy VIII B, Anna Smela z klasy VI B oraz Jakub Wilczak z klasy VI B

Podsumowując wszystkie konkursy wchodzące w skład całorocznego turnieju Deutsch-Challange wyłonieni zostali następujący laureaci:

I miejsce w turnieju Deutsch-Challange: Lena Wisz z klasy IV

II miejsce w turniej Deutsch-Challange: Anna Smela z klasy VI B