Szkolny Piknik Naukowy – III edycja

W dniu 18 maja 2023 w godzinach popołudniowych odbył się Piknik Naukowy – tym razem dla chętnych uczniów klas IV – VIII. Było to już trzecie takie wydarzenie w bieżącym roku szkolnym. Jak zwykle impreza cieszyła się dużą popularnością. W tej edycji pojawiło się kilka nowości: budowanie układów elektrycznych, wypalanie drewna, układanie budowli szkieletowych. Stałymi elementami, które uświetniają każdy Szkolny Piknik Naukowy, były: wyścigi robotów Photon, nauka i doskonalenie umiejętności szycia na maszynie, budowanie i programowanie klocków Lego Spike Prime a wszystko to przy oprawie muzycznej naszych szkolnych dj-ów. Niezbędny do realizacji tego wydarzenia sprzęt pozyskaliśmy dzięki udziałowi w rządowym programie „Laboratoria Przyszłości”.