Wycieczka do Nadleśnictwa Głogów

W dniu 11 października klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Głogów. W czasie wycieczki dzieci miały możliwość spotkać się z leśnikiem, który opowiedział o swojej codziennej pracy i funkcjonowaniu Nadleśnictwa. Kolejnym punktem wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną, podczas której uczniowie dowiedzieli się jak natura zwiastuje nadejście kolejnych pór roku, jak zachowywać się w lesie, co robić gdy zabłądzimy, jak zachowywać się, gdy spotkamy dzikie zwierzę. Leśnik pokazał dzieciom różne gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych rosnących w lesie, zapoznał z warstwową budową lasu. Po ciekawych opowieściach i wyczerpującym leśnym spacerze przyszedł czas na gry i zabawy przy ognisku. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. W dobrych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

Wolanik Grażyna
Drzał Maria